Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy aż ⅓ życia, czyli średnio 8 godzin dziennie. Czas ten jest głównie przeznaczony na zdrowy i spokojny sen. Warto jednak zauważyć, że na jego jakość wpływa wiele czynników – w tym podłoże do spania, z uwagi na co w naszych sypialniach znaleźć można wersalkę lub łóżko z materacem. Co jest lepsze? 

Wersalka – dlaczego warto z niej zrezygnować? 

Wersalka stanowi połączenie miejsca do siedzenia z łóżkiem. Jej budowa opiera się na dwóch składanych częściach, które stanowią siedzisko i oparcie. Najczęściej powierzchnie te są lekko wyprofilowane poprzez zaokrąglenie i uniesienie krańców. Po rozłożeniu jest w stanie pełnić funkcję łóżka, jednak czy jest wystarczająco komfortowa? Jak się okazuje, nie do końca, gdyż nie zapewnia:

  • antyalergicznych i higienicznych warunków do wypoczynku,
  • jednolitej powierzchni do spania,
  • odpowiedniego dopasowania się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika.

Są to podstawowe wymagania, które powinno spełnić każde dobre podłoże do spania. Niestety, wersalka, nawet najwyższej jakości na dłuższą metę nie jest w stanie zapewnić nam zdrowego wypoczynku. Zatem, dlaczego materac jest lepszym rozwiązaniem?

Materac – najlepsze rozwiązanie

Materac a wersalka - co zapewnia zdrowy sen? Sprawdź, co oferuje Twoje miasto!W ofercie sklepów dostępnych w wielu miejscowościach, do których zaliczyć można Piotrków Trybunalski, znajdziemy wysokiej jakości produkty do spania, czyli materace. Charakteryzują się one wszystkimi podstawowymi wymaganiami, dzięki czemu gwarantują:

  • prawidłowe wsparcie sylwetki użytkownika,
  • zapobiegają kształtowaniu się wad kręgosłupa,
  • umożliwiają regenerację mięśni.

Warto również pamiętać, że na rynku dostępne są również modele, w tym materace piankowe, sprężynowe i ortopedyczne. Zatem, jak wybrać najlepszy model?

Jak wybrać materac do spania? 

Chcąc zapewnić sobie najwyższej jakości wypoczynek, w pierwszej kolejności warto postawić na produkty odpowiednio dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. Jednak, co to oznacza? Otóż pod uwagę powinniśmy wziąć:

  • stan zdrowia,
  • twardość wybranego modelu,
  • rodzaj wypełnienia,
  • rozmiar (długość i szerokość).

Szeroką ofertę różnego rodzajów materacy do spania znajdziemy w wielu miastach, do których należy między innymi Tarnów.

Nie da się zaprzeczyć, że wersalka ma o wiele więcej wad niż zalet, z uwagi na co warto zainwestować w materace – w końcu są to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam wysokiej jakości wypoczynku w komfortowych warunkach.