Kołdra za zadanie ma otulać nasze ciało, dając przyjemne uczucie relaksu i  chronić przed zmarznięciem. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości. Ostatnio nowoczesnym rozwiązaniem jest dopasowywanie wyrobów do pory roku. Czy to dobre rozwiązanie?

Kołdra na lato: co to oznacza?

Oczywiste jest, że inne potrzeby w kwestii komfortowego snu mamy zimą, inne wiosną, a jeszcze inne latem. Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele z nas robi wszystko, aby zatrzymać ciepło: ubieramy ciepłe piżamy, śpimy pod kocami czy też grubymi kołdrami. Problem jednak pojawia się zazwyczaj latem, gdy na zewnątrz panują upały, również w naszych domach jest gorąco i wtedy grube, zimowe kołdry zdecydowanie nie zdadzą egzaminu. Jednak wielu z nas nie jest w stanie zasnąć nie przykrywając się lub śpiąc pod jedynie cienką warstwą materiału. I tutaj właśnie idealnie nada się kołdra na lato. Są one lekkie, przewiewne, lecz jednocześnie w przyjemny sposób otula nasze ciało, sprawiając, że będziemy spać w pełni komfortowo.

Jaka kołdra na lato?

Czym charakteryzuje się kołdra na lato?Jaka kołdra może najlepiej nadać się na lato? Pod uwagę w szczególności należy brać tutaj wypełnienie oraz gramaturę. Świetnie sprawdzą się tutaj wyroby syntetyczne, przy produkcji których wykorzystywany jest między innymi silikon, który posiada szereg właściwości antyalergicznych. Wysokie temperatury sprzyjają nadmiernej potliwości, która z kolei podwyższa poziom wilgotności, co sprzyja rozwojowi grzybów i bakterii w naszych łóżkach. Silikon posiada działanie antyseptyczne, dzięki czemu nie musimy się martwić, że w naszych łóżkach zaczną rozwijać się grzyby i pleśnie. A co dla zwolenników naturalnych materiałów? W sam raz mogą sprawdzić się wyroby, które bazują na włóknach, które pozyskane zostały z futra alpak. Świetnie reguluje temperaturę, chroniąc nas przed przegrzaniem się i nadmierną potliwością, jednocześnie wykazując szereg właściwości antyalergicznych. Jak zostało wspomniane, istotną rolę pełni też gramatura – na lato warto jest wybierać produkty lżejsze.

Co zrobić, by spokojnie spać?

Aby spokojnie przespać całą noc bardzo ważne jest, aby zatroszczyć się o warunki, jakie panują w naszych łóżkach. Oczywiście koniecznie konieczny jest dobrze dobrany materac, dopasowany do naszego stanu zdrowia, wagi czy innych potrzeb. Jak zostało wcześniej wskazane ważną rolę odgrywa też kołdra. Ale co jeszcze? Istotny jest porządny stelaż do sypialni. To właśnie od w dużej mierze podpiera nasze ciało – bez dobrego stelaża nawet najlepszy materac nam nie pomoże! A co z poduszką? Warto jest wybierać modele, które dadzą nam gwarancję tego, że rano wstaniemy bez żadnych, przykrych dolegliwości bólowych – warto jest zwrócić uwagę chociażby na takie modele jak poduszka lateksowa, która świetnie rozprowadza ciężar ciała po całej powierzchni produktu.

Zrób wszystko, aby zapewnić sobie komfortowy sen – w końcu to on przekłada się na to, jak funkcjonujemy w ciągu dnia.