Zależy Ci, aby twój materac do spania był odpowiednio miękki i dawał przyjemny efekt otulenia? Jeśli szukasz modelu, który zapewni Ci odpowiedni komfort i wygodę to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Materace miękkie – charakterystyka

Materace miękkie to produkty, których stopień twardości określa się jako H1. Najlepiej sprawdzą się w przypadku osób, które ważą mniej niż 60 kilogramów. Przeprowadzono wiele testów i badań, które wykazały, że powierzchnia dopasowuje się do kształtu sylwetki i stanowi optymalne wsparcie. Należy pamiętać, że w przypadku osób cięższych, materac może tracić swoją elastyczność i zapadać się pod wpływem zbyt dużego ciężaru. Może to prowadzić do bólu odcinka szyjnego oraz lędźwiowego kręgosłupa. Jednak w przypadku osób lżejszych – materac sprawdzi się idealnie. Pozwoli zregenerować mięśnie po całym dniu pracy. Ponadto, tego typu materace sprawdzą się w pokoju dziecka, ponieważ ich wkład potrafi współpracować z sylwetką maluchów i pomagają im utrzymać prawidłową postawę. Materace miękkie są najczęściej skonstruowane z wkładów sprężynowych oraz pianek poliuretanowych. Mogą osiągać one wysoką elastyczność punktową co gwarantuje spokojny sen.

Właściwości prozdrowotne  

Czym się wyróżniają materace miękkie?Pierwszy materac z tej kolekcji to Hilding Rumba. Jest to produkt, który odznacza się zbawiennymi właściwościami prozdrowotnymi. Model zapewnia regenerację i odpoczynek. Został skonstruowany z termoelastycznej pianki Visco, która reaguje na ciepło ciała osoby śpiącej. Sprawia to, że materac świetnie dopasowuje się do kształtu sylwetki, podpiera wszystkie kończyny i zapobiega odleżynom. Podstawa produktu została wzbogacona o piankę Velvet Touch. Specjalnie profilowania i nacięcia umożliwiają wentylację wkładu, co zapobiega gromadzeniu się kurzu, roztoczy czy wilgoci. Siedem stref twardości zapewnia mocne wsparcie, dlatego Hilding Rumba jest dedykowany osobom, które cierpią na problemy z kręgosłupem oraz osobom poważnie chorym.

Idealny materac dla pary

Drugim materacem miękkim, który dodatkowo sprawdzi się w przypadku par to Hilding Makarena. Został on skonstruowany na bazie sprężyn Multipocket. Każda z nich została umieszczona w oddzielnej kieszonce, co sprawia, że pracują one niezależnie i reagują na nacisk indywidualnie. Tworzą one aż siedem stref o różnej twardości i dopasowują się do ciała użytkownika. Jest to model dwustronny, a obie ze stron dostarczają inny rodzaj komfortu. To rozwiązanie pozwala dopasować właściwości materaca do osobistych preferencji i potrzeb użytkownika. Z jednej strony użyto lateksowej płyty, która zapewnia sprężystość i elastyczność, a z drugiej – piankę Visco. Miękkość materaca umożliwia przyjemny relaks i uspokaja użytkownika.

Materace miękkie to niezwykle komfortowe modele, które zapewnią Ci optymalną wygodę i zadbają o spokojny, regenerujący sen.