Nie można ukryć, że popularność salonów spa ciągle rośnie. Coraz więcej osób dostrzega, jak bardzo istotne jest dbanie o siebie. Mimo napiętego grafiku, staramy się znaleźć dla siebie choć chwilę relaksu, która pozwoli nam się odprężyć. Jednym ze sposobów na to, aby sprawić sobie przyjemność, może być zapisanie się na maderoterapię. Na czym polega ten zabieg? Dowiedz się więcej!

Czym jest maderoterapia?

Dla tych, którzy jeszcze nie zetknęli się z tym terminem, tłumaczymy, że maderoterapia to wyjątkowy rodzaj masażu. Wywodzi się z Kolumbii, skąd pochodzi też jego nazwa – “madera” w języku hiszpańskim oznacza “drewno”. W maderoterapii kluczową rolę odgrywają bowiem drewniane narzędzia, kształtem przypominające wałki. To za ich pomocą masuje się różne części naszego ciała – nogi, uda, pośladki czy brzuch. Co ciekawe, technika ta była znana wiele lat temu, jednak dopiero w XX wieku zaczęto ją powszechnie używać na całym świecie. Maderoterapię wyróżnia fakt, że jest to holistyczna i w pełni naturalna metoda.

W jakim celu korzysta się z maderoterapii? Okazuje się, że ten zabieg jest niezwykle skuteczny w walce z cellulitem, który dotyczy wielu kobiet. Wynika to z tego, że zawiera elementy intensywnego drenażu limfatycznego i innych, manualnych metod masażu. Wszystkiemu towarzyszą specjalne drewniane narzędzia, które niezwykle korzystnie działają na naszą skórę. Nie zapominajmy o tym, że poza pielęgnacyjnymi rezultatami, zabieg wpływa korzystnie również na nasze samopoczucie, bowiem umożliwia zrelaksowanie się oraz pełne odprężenie ciała.

Jakie korzyści daje maderoterapia?

Czego zatem możemy spodziewać się po sesji masażu? Nie ma wątpliwości, że maderoterapia będzie oddziaływać na nas pozytywnie. Po zabiegu możemy spodziewać się takich efektów jak:

 • Czym jest maderoterapia?zmniejszenie cellulitu,
 • ujędrnienie skóry,
 • zwiększenie elastyczności skóry,
 • zredukowanie tkanki tłuszczowej,
 • wysmuklenie ciała,
 • usprawnienie krążenia,
 • pobudzenie procesu limfy,
 • poprawa samopoczucia,
 • zredukowanie stresu,
 • zmniejszenie napięcia w ciele,
 • pozbycie się dyskomfortu,
 • wyciszenie organizmu,
 • pozbycie się toksyn z organizmu,
 • zmniejszenie rozstępów,
 • zredukowanie obrzęku.

Dla kogo masaż?

Maderoterapia to sposób na chwilę relaksu dla każdego. Chociaż wykorzystywane są w nim drewniane wałki, sam masaż jest bardzo przyjemny i bezbolesny. Będzie świetnym rozwiązaniem na to, aby trochę się odprężyć. Zagwarantuje nam to jego holistyczny charakter, który zwraca uwagę na jedność umysłu i ciała. Po zabiegu z pewnością poczujemy się lepiej. Korzystne efekty zauważą szczególnie te osoby, które zmagają się z widocznym cellulitem. Może to być zarówno cellulit wodny, tłuszczowy lub mieszany. Wskazaniem jest ponadto obecność zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu, ramionach, udach czy pośladkach. Maderoterapia sprawdzi się też dla tych, którzy posiadają delikatne naczynka lub luźną skórę, która im się nie podoba.

Co ciekawe, ten masaż kolumbijski jest zdecydowanie przystępniejszy od innych zabiegów między innymi dlatego, że nie wywołuje on bólu. Stanowi zatem wspaniałą alternatywę do usług, które mogą powodować różne nieprzyjemności i dyskomfort, jak na przykład chińskie banki. Jeśli ponadto nie możemy zapisać się na zabieg z użyciem prądu czy lasera, maderoterpia będzie cudownym rozwiązaniem.

Przeciwwskazania do masażu

Mimo że maderoterapia wyróżnia się wieloma zaletami, są sytuacje, w których ten rodzaj masażu nie będzie wskazany. Zwróćmy uwagę na to, aby przed zapisaniem się na dany zabieg upewnić się, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań. W przypadku maderoterapii będzie to:

 • ciąża,
 • gorączka,
 • choroby wirusowe,
 • okres poporodowy,
 • przewlekłe choroby skóry.

Jak przebiega masaż?

Zanim pójdziemy na nasz pierwszy masaż, warto dowiedzieć się, jak przebiegają poszczególne etapy. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć zaskoczenia w trakcie zabiegu. W przypadku maderoterapii należy zaznajomić się z tym, że sesję rozpoczniemy konsultacją z osobą, która przeprowadzi dla nas masaż. Następnie przejdzie ona do wykonania dla nas wstępnego drenażu limfatycznego, który przygotuje nas do dalszej części. Wtedy zostaną udrożnione nasze węzły chłonne w delikatny sposób. Dopiero po tym masażysta sięgnie po drewniane narzędzia i przejdzie do głównego zabiegu. Posmaruje nasze ciało olejkami, a do tego rozgrzeje tkanki. Po zakończeniu sesji wykonuje się krótki masaż wyciszający. Uczucie rozluźnienia będzie towarzyszyło nam i potem, kiedy to położymy się w naszej sypialni, gdzie pościel satynowa okryje nasze ciało i zapewni skuteczny wypoczynek. Oferta dostępna tutaj: https://sennamaterace.pl/artykuly-sypialniane/665-posciel-estella-ambrosia-1068

Jeśli cellulit to problem, z którym nie umieliśmy sobie poradzić, maderoterapia jest właśnie dla nas! Przyjemny masaż spowoduje, że widoczność cellulitu na naszym ciele widocznie się zmniejszy. Zredukowany zostanie też poziom tkanki tłuszczowej. Po maderoterapii będziemy zarówno wyglądać, jak i czuć się korzystniej!

Przeczytaj także: