Szacuje się, że człowiek średnio spędza aż ⅓ swojego życia śpiąc. Oznacza to, że materac na jakim śpimy może odpowiadać za wiele czynników związanych z naszym zdrowiem oraz życiem codziennym – odpowiednia regeneracja mięśni, prawidłowe podparcie kręgosłupa, a także dobre samopoczucie. Najlepiej zdecydować się na jeden z lepszych materacy, który będzie prawidłowo spełniał swoje funkcje. Wyróżnić tutaj można materac sprężynowy, który we współczesnych czasach posiada swoją nowszą wersję – kieszeniową.

Czym jest materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy jest udoskonaleniem starszego i dość popularnego materaca sprężynowego, który charakteryzował się mocno wyczuwalnymi sprężynami. Na szczęście osobie śpiącej już nie grozi ten dyskomfort, ponieważ w materacach kieszeniowych każda ze sprężyn umieszczona jest w indywidualnej kieszeni. Wpływa to na nowe cechy, jakie materac do spania nabywa, np. pod naciskiem nie pracuje cały materac, tylko uginają się sprężyny, na które wywierany jest ciężar. Przekłada się to na wiele licznych zalet, jakie można czerpać z posiadania takiego materaca.

Zalety materaca kieszeniowego

Gdzie w Przemyślu kupić materac kieszeniowyKażdy materac posiada indywidualne cechy, które przekładają się na jego zalety, co znacznie ułatwia ustalenie, jaki materac wybrać do swojej sypialni. Do cech materaca kieszeniowego należą:

  • elastyczność punktowa,
  • trwałość i wytrzymałość,
  • niesamowita sprężystość,
  • duża żywotność,
  • redukcja drgań,
  • idealne dopasowanie się do ciała,
  • wysoka przewiewność wnętrza oraz higieniczność.

Każda z tych zalet wynika z zastosowania wysokiej jakości sprężyn, które wykonane zostały z najwyższej jakości materiału. Jedyna wadą, jaka można wyróżnić w tego typu materacach to powstawanie odkształceń w przypadku, gdy waga użytkownik nie jest dopasowana do twardości materaca. Ponadto warto zaznaczyć, że każda wymieniona wyżej cecha wynika z liczby sprężyn która jest umieszczona na jednym metrze kwadratowym.

 

Budowa wnętrza materaca sprężynowego

 Budowa materaca jest kierowana zasadą, że im mniejsza średnica, tym więcej sprężyn zmieści się na tej samej powierzchni – materace tego typu nazywane są Multipocket – np. Hilding Flamenco. W ten sposób zwiększa się nie tylko ilość redukowanych drgań, ale także i elastyczność punktowa, dopasowywania się do ciała oraz higieniczność. Dzięki czemu materac jest idealnym rozwiązaniem nawet dla bardzo wymagających użytkowników.

Materace kieszeniowe różnią się znacząco od klasycznych materacy sprężynowych, które były jeszcze kilkanaście lat temu u naszych dziadków. Współczesne materace składające się z indywidualnie pracujących sprężyn, osadzonych w kieszeniach, w znaczny sposób pomagają zadbać o zdrowy i higieniczny sen. Nabyć taki materac można w wielu miastach w Polsce, w tym w Przemyślu.