Jaki materac najlepiej jest wybrać do sypialni? Dzisiaj wspólnie zastanowimy się, które z produktów sprawdzą się najlepiej!

Materac do sypialni: co brać pod uwagę

Zastanawiasz się jaki materac wybrać? Wybór uzależniony jest tutaj od kilku czynników: jak tego czy śpimy z partnerem lub partnerką czy sami, jaki jest nasz stan zdrowia, waga, poziom aktywności fizycznej, a nawet tego, jaką pracę wykonujemy. Produkty, na jakich śpimy powinny być dobierane w sposób bardzo indywidualny, ponieważ w inny wypadku nie będziemy w stanie się w pełni zregenerować, a także nawet narazimy na szwank swoje zdrowie! Może stać się to na przykład w sytuacji, kiedy źle dobierzemy twardość. Na zbyt miękkiej powierzchni nasz kręgosłup będzie wyginał się w nienaturalny sposób, co prowadzi do różnego rodzaju schorzeń, a także zwyrodnień, których trudno będzie się nam później pozbyć. Jeśli z kolei będziemy spać na za twardym nasze ciało będzie prostować się w nienaturalny sposób, co powoduje uciski skutkujące między innymi drętwieniem kończyn!

Materac piankowy czy sprężynowy

Jaki materac wybrać do sypialni?Jednym z najczęściej pojawiających się dylematów jest wybór pomiędzy materacami piankowymi, a sprężynowymi. Pierwsze ze wskazanych to kategoria bardzo prężnie rozwijająca się – na rynku dostępnych jest naprawdę wiele, wysokiej jakości pianek, które łączone ze sobą na różne sposoby mogą przynieść niesamowite efekty. Dobrym przykładem będzie tutaj między innymi Hilding Modern, który w swoim wnętrzu posiada piankę wysokoelastyczną, jaka jest niezwykle sprężysta i potrafi w prawidłowy sposób podtrzymać nasze ciało. Co ważne, wyprofilowana została w siedem stref twardości, dzięki czemu w sposób bardzo indywidualny podpiera wszystkie partie ciała. Nie gorsze jednak od nich są modele kieszeniowe, gdzie każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni, przez co wskazane produkty odznaczają się wysoką elastycznością punktową oraz świetną żywotnością.

Materac do sypialni dla pary

Jaki materac powinny wybrać pary śpiące razem? Tutaj sytuacja jest zdecydowanie trudniejsza, ponieważ każdy może mieć inne wymagania. Zasadniczo zakłada się, że twardość powinna być tutaj dopasowywana pod cięższego z partnerów, jednak warto jest stawiać na modele, jakie są w stanie dwóm osobom zapewnić komfortowy sen. Świetnym przykładem okaże się między innymi Hilding Makarena ze sprężynami typu Multipocket. Oznacza to, że posiada on jeszcze większą ilość malutkich sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach, dzięki czemu redukuje odczuwanie drgań czy efekt zapadania się lżejszego z partnerów do środka, a także w prawidłowy sposób podtrzymuje ciało. Więcej dowiesz się w salonie w Sanoku!

Dobry materac do spania w naszej sypialni powinien zapewniać jak najwyższy komfort – w końcu to w czasie nocnego odpoczynku organizm się regeneruje!