Dawno temu materace sprężynowe kojarzyły się ze skrzypiącym łóżkiem w tanim hotelu i bólem pleców po nieprzespanej nocy. W dzisiejszych czasach jednak technologia poszła do przodu i nie ma opcji, by modele tego typu sprawiały jakikolwiek dyskomfort. Trzeba mimo wszystko pamiętać, że dany rodzaj podłoża do spania nie jest dla każdego – podczas wyboru należy kierować się własnymi upodobaniami i potrzebami. Pewnym jest, że materace sprężynowe zdobywają coraz większą rzeszę klientów. Sprawdź, dlaczego!

Materac sprężynowy – charakterystyka

Gdybyśmy mieli wskazać coś, za co materace sprężynowe są cenione wśród użytkowników produktów tego typu, byłaby to trwałość oraz komfort. To rozwiązanie, które stworzone zostało dzięki innowacyjnej technologii. Materace kieszeniowe, multipocket czy Pocket Plus to gwarancja stabilnego podparcia dla kręgosłupa. Jest to inwestycja na długie lata, ponieważ sprężyny, dzięki swojej wyjątkowej trwałości, nie odkształcają się. Nowoczesne modele posiadają wiele elementów, które pracują niezależnie od siebie, co powoduje, że sprawdzą się nawet przy większej masie ciała. Materace kieszeniowe są wybierane także przez pary, które szukają rozwiązania redukującego falowanie powierzchni. Wówczas każdy z partnerów jest zadowolony z jakości snu, nawet jeśli jeden z nich wstaje wcześniej lub kładzie się później.

Jakie są rodzaje materacy sprężynowych?

Jaki materac sprężynowy wybrać w Sanoku?Przed powstaniem innowacyjnych technologii stosowano bonellowe materace sprężynowe. To klasyczne rozwiązanie, które aktualnie jest zastępowane nowoczesnymi alternatywami w postaci produktów kieszeniowych, multipocket czy Pocket Plus. Zmianie uległ sposób, według którego sprężyny są rozmieszczone, a także ich budowa. Dla tradycyjnych materacy do spania charakterystyczna była elastyczność powierzchniowa. Modele kieszeniowe gwarantują jednak elastyczność punktową, która daje zdecydowanie większy komfort podczas snu oraz stabilizację pleców, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prawidłowej postawy ciała. W materacach tego typu sprężyny są pochowane w osobnych kieszonkach, co powoduje, że nie słychać ich działania. Wymiary pojedynczych elementów są niewielkie. Podobne rozwiązanie zastosowano w modelach multipocket, które różnią się jednak tym, że posiadają jeszcze większą ilość sprężyn o mniejszej średnicy. To produkt przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy mają wysokie wymagania względem podłoża do spania, oczekując jak najwyższej jakości wypoczynku. Jeśli zastanawiasz się, jaki materac wybrać, by być zadowolonym z zakupu, przyjrzyj się cechom charakterystycznym dla każdego rozwiązania.

Materace sprężynowe. Gdzie kupić?

Podczas podejmowania decyzji o zakupie materaca warto sprawdzić przede wszystkim zaufane sklepy internetowe. Pozostaje jednak alternatywa, jaką jest odwiedzenie punktu stacjonarnego w Sanoku. Wówczas konsultanci z pewnością pomogą dobrać odpowiedni produkt do naszych wymagań.

Materace sprężynowe są coraz popularniejszą opcją w polskich sypialniach. Nic dziwnego – każdy, kto choć raz spróbował tego rozwiązania, został przy nim na dłużej!