Podczas aranżacji sypialni trzeba mieć świadomość jednej rzeczy: materac ma znaczenie! To on jest odpowiedzialny za nasz komfortowy wypoczynek, za przespane noce i brak bólu pleców po obudzeniu się o poranku. Dobrze dobrane podłoże do spania pozytywnie wpływa na regenerację organizmu. Pytanie jednak, jak wybrać materac, który spełni wszystkie powyższe punkty? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Najważniejszy element sypialni? Odpowiedni materac

Samo projektowanie sypialni zazwyczaj rozpoczynamy od doboru konkretnego stylu i kolorystyki, szukając pasujących dodatków, dzięki którym całe pomieszczenie nabierze klimatu. Zamawiamy akcesoria, które mają dopełnić całość, a zapominamy o tym, że to materac do spania ma największe znaczenie. Nieważne, jak pięknie zorganizujesz swoje wnętrze mieszkania – żadna sypialnia nie będzie w pełni funkcjonalna, dopóki nie dobierzemy do niej odpowiedniego podłoża do łóżka. Często narzekamy na niewyspanie, poranny ból pleców i brak motywacji do działania w dniu codziennym. Warto zwrócić w takim przypadku uwagę na to, czy aby na pewno mamy prawidłowo dobrany materac, ponieważ to jedna prosta zmiana, która może przyczynić się do polepszenia jakości naszego życia. W łóżku spędzamy naprawdę dużo czasu – nie tylko w nocy! W ciągu dnia, odpoczywając po pracy, w weekendowy poranek, oglądając telewizję, czy jedząc późne śniadanie. Dlatego tak ważne jest, by wyposażyć swoją sypialnię w odpowiedni materac, który wpłynie na komfort z użytkowania łóżka.

Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać odpowiedni materac?Często zastanawiamy się, jaki materac wybrać, by spełniał wszystkie funkcjonalności i odpowiadał naszym potrzebom. To bardzo dobre pytanie! Niestety nie ma jednak uniwersalnej odpowiedzi dla każdego. Wybór podłoża do spania to kwestia wysoce indywidualna – należy zwrócić uwagę przede wszystkim na najważniejsze informacje o użytkowniku, takie jak wiek, wysokość, waga. To wszystko wpływa na decyzję o zakupie odpowiednio dobranego materaca. Im wyższa waga, tym twardszy materac powinniśmy wybrać – dopiero wtedy będzie stanowił odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, które jest niezbędne, by nie powodować wad postawy. Ważne jest to, by wybrany przez nas produkt był przede wszystkim wygodny. Trzeba pamiętać, że to inwestycja na kilka kolejnych lat – wysoka jakość materaca nie sprawi, że będzie nam się lepiej spało, jeśli nie uwzględnimy naszych preferencji. Warto odwiedzić sklep stacjonarny z podłożami i pozostałymi produktami tego typu w Rzeszowie i zasięgnąć porady konsultanta, jeśli nie mamy pewności co do podjętej decyzji.

Materac do spania czy kanapa?

Tuż obok pytania “jaki materac wybrać” znajduje się “czy aby na pewno materac? Może jednak kanapa?”. Warto wziąć pod uwagę, że żadna wersalka nie zastąpi dobrze dobranego podłoża do spania. Kanapy są stworzone z myślą o tym, by korzystać z nich na siedząco podczas kawy ze znajomymi. Posiadają walory estetyczne, dzięki którym zdobią mieszkania, jednak nie nadają się na dłuższą metę do spania.