Porządne materace dla pary? Wybór często może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego właśnie dzisiaj przygotowaliśmy spis produktów, które świetnie sprawdzą się dla osób śpiących razem!

Materac dla pary – dlaczego ważny jest jego wybór?

Znalezienie idealnego materaca dla pary może stanowić problem. Przecież każdy z nas ma inne preferencje pod względem idealnego podparcia, dlatego bardzo ważny jest wybór najlepszego modelu. Szczególnie problemy pojawiają się w sytuacji, kiedy między dwojgiem użytkowników występuje dysproporcja wagowa. Zasadniczo zakłada się, że w takiej sytuacji należy dobierać produkt pod cięższą osobę, jednak warto jest zastanowić się, co zrobić, aby obydwoje mogli się komfortowo wyspać. Przede wszystkim powinniśmy brać pod uwagę materace, które posiadają wysoką elastyczność punktową – oznacza to, że uginają się wyłącznie w miejscach, w których nacisk rzeczywiście jest wywierany. Dobrze też zwracać uwagę na modele, w przypadku których mamy możliwość swobodnie zmieniać twardość. Jak więc znaleźć idealny? Spróbujmy zastanowić się nad tym wspólnie!

Jaki materac wybrać?

Jakie materace dla pary są najchętniej wybierane?Oczywiście na rynku znajdziemy wiele materacy, które mogą być przedstawiane jako modele dla par. My jednak przyjrzyjmy się tym, które rzeczywiście mogą się tutaj świetnie sprawdzić. Uwagę warto jest zwrócić chociażby na produkt, który posiada aż dwie twardości. Jest to wyrób multipocket, a konkretniej mówiąc Hilding Makarena. Posiada on bardzo dużą ilość malutkich sprężyn (większą niż w przypadku klasycznych wyrobów kieszeniowych), które umieszczone są w osobnych kieszeniach. Został wzbogacony również o wysokiej jakości pianki, a mianowicie termoelastyczną, wysokoelastyczną oraz lateksową, która dba między innymi o właściwości antyalergiczne produktu.

Znajdź materac dla siebie

Na jakie materace jeszcze obowiązkowo powinniśmy zwrócić uwagę? Wskażmy tutaj jeszcze Hilding Lambada, którego bazę stanowią unikalne sprężyny Pocket Plus – nie dość, że każda została umieszczona w osobnej kieszeni to koniecznie musimy dodać, że mają aż 15 centymetrów wysokości. W połączeniu z matą kokosową oraz pianką lateksową i wysokoelastyczną daje nam naprawdę świetne wyjście! Warto też spojrzeć na Hilding Step. Jest to świetny przykład materaca zbudowanego właśnie na bazie sprężyn kieszeniowych, które wysoki komfort snu gwarantują za sprawą połeczenia z pianką FlexiFoam. Całość jest naprawdę wytrzymała, lecz jednocześnie odznacza się dużą plastycznością i elastycznością. Podkreślmy, że jego wypełnienie zostało podzielone na siedem zróżnicowanych stref twardości, w związku z czym zapewnia bardzo indywidualne podparcie w zależności od wywieranego nacisku.

Do wyboru idealnego materaca dla pary powinniśmy przywiązywać naprawdę dużą uwagę, dlatego też pamiętajmy, aby nie lekceważyć potrzeb drugiej osoby. W końcu komfortowy sen potrzebny jest każdemu z nas.