Łóżko to miejsce wypoczynku i relaksu, jednak samo nie jest w stanie zapewnić komfortowego snu. Musi posiadać odpowiednio dopasowany do potrzeb użytkownika materac, dzięki któremu jakość wypoczynku będzie na najwyższym poziomie. Przy wyborze materaca warto uwzględnić różnego rodzaju wkłady, w tym materace zawierające piankę termoelastyczną, czyli materace termoelastyczne. Dlaczego są warte uwagi? 

Czym są materace termoelastyczne?

Materace do spania w ostatnim czasie stały się dość popularnym tematem, a wszystko to za sprawą ich wspaniałych właściwości. Umożliwiają efektywny wypoczynek, który przekłada się na dobre samopoczucie oraz energię, ale nie tylko. Z uwagi na to wybór materaca w dzisiejszych czasach jest ważny, a towaru na rynku nie brakuje. Wśród nich znajdują się materace termoelastyczne – produkty najwyższej jakości, które swoją nazwę zawdzięczają piance Visco. Została ona wyprodukowana przy użyciU najnowocześniejszych technologii, a jej wewnętrzna struktura jest pełna pęcherzyków wypełnionych powietrzem, dzięki czemu posiada zdolność zmieniania kształtu pod wpływem temperatury oraz nacisku ciała ludzkiego. Cecha ta pozwala przystosować się praktycznie w sposób idealny do ciała użytkownika, jednocześnie zapewniając mu stabilne podparcie kręgosłupa, wyjątkową miękkość i wrażenie otulenia. Piankę termoelastyczną można znaleźć w wielu materacach, między innymi tych od Hilding Anders.

Materace termoelastyczne – dla kogo?

Materace termoelastyczne - dowiedz się o nich więcej!Materace termoelastyczne to takie, które w swoim wnętrzu posiadają piankę termoelastyczną. Wśród materacy Hilding wyróżnić można trzy materace, które charakteryzują się obecnością tej pianki, jednak nie są to ich główne atuty, ponieważ materac Hilding Salsa posiada nie tylko piankę termoelastyczną, ale także i piankę FlexiFoam, która zapewnia niebywała sprężystość i plastyczność. Sam materac został zbudowany w taki sposób, aby być przystosowanym do każdego łóżka, nawet z możliwością regulacji stelażu! Jednak największą zaletą tego modelu jest fakt, że posiada status wyrobu medycznego w klasie I, jednocześnie posiadając właściwości prozdrowotne, które mają korzystny wpływ na kręgosłup użytkownika. Innym materacem, ale o podobnych właściwościach jest Hilding Rumba. W jego wnętrzu oprócz pianki termoelastycznej znaleźć można także piankę Velvet Touch, którą cechuje wysoka elastyczność, sprężystość i przepuszczalność powietrza. Sam materac również posiada status wyrobu medycznego, a jego właściwości prozdrowotne w pozytywny sposób oddziaływają na zdrowie użytkownika. Wśród materacy Hilding wyróżnić można także materac sprężynowy Hilding Makarena, który posiada nie tylko sprężyny kieszeniowe redukujące drgania oraz piankę termoelastyczną, ale także wyjątkową pod wieloma względami piankę lateksową. charakteryzuje się ona wysoką sprężystością, wytrzymałością i antyalergiczność z uwagi na zawarty w niej lateks. Sam materac również posiada status wyrobu medycznego oraz jak powyższe modele – certyfikat jakości AEH, który potwierdza, że materac spełnia najwyższe standardy w zakresie 4 najważniejszych z punktu widzenia zdrowego i komfortowego snu czynników: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Materace termoelastyczne posiadają wiele wspaniałych cech, nic zatem dziwnego, że wyśpią się na nim single oraz:

  • alergicy z uwagi na wysoką jakość nieuczulających materiałów,
  • pary z uwagi na redukujące drgania sprężyny,
  • osoby zmagające się z chorobami kręgosłupa z uwagi na właściwości prozdrowotne.

Materace termoelastyczne zaliczane są do wyjątkowych produktów, ponieważ potrafią się w idealny sposób dopasować do ciała użytkownika z jednoczesnym zachowaniem cech zapewniający wysoką jakość snu. Poprzez odpowiednią stabilizację są w stanie zapobiec bólom pleców po przebudzeniu się, a także ulżyć w cierpieniu osobom zmagającym się ze schorzeniami kręgosłupa.