Podłoża zbudowane na bazie pianki lateksowej zyskały popularność stosunkowo niedawno – jeszcze kilka lat temu nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, jak pozytywne właściwości ma właśnie ten materiał i nie myślano o tym, żeby użyć go jako jednej z warstw wypełnienia podłoża do snu. Dziś jednak podejście do tego nieco się zmieniło – okazało się bowiem, że kauczuk ma szereg właściwości, które świetnie sprawdzają się w łóżkach nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Lateks – jakie są jego najważniejsze właściwości?

Podłoża do snu zbudowane na bazie lateksu zaczęły powstawać, ponieważ materiał ten jest wyjątkowo elastyczny i wytrzymały. Materac wykonany z tego komponentu jest więc bardzo odporny na intensywną eksploatację, a użytkownik nie musi martwić się o to, że jego kształt i właściwości zmienią się po jakimś czasie. Wielu użytkowników ceni ten atut, ponieważ nie są zmuszeni do wyboru i zakupu nowego modelu zbyt szybko. Bardzo często wymienianą zaletą lateksu są jego właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. To właśnie dzięki nim produkty zbudowane na bazie kauczuku są uznawane za tak higieniczne. Na powierzchni materaca i w jego wnętrzu nie tworzą się złoża szkodliwych mikroorganizmów, dlatego mogą z niego korzystać również alergicy i małe dzieci.

Materac lateksowy produktem uniwersalnymDoskonały wybór dla par

Materace piankowe niemal doskonale nadają się dla par, ponieważ pianka lateksowa świetnie tłumi wszelkie drgania i dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Surowiec zmienia swój kształt jedynie w miejscu nacisku, dlatego materac nie pracuje równo na całej swojej powierzchni. To olbrzymia zaleta, ponieważ zmiana pozycji partnera w nocy jest dzięki temu niemal nieodczuwalna, a ciało lżejszej osoby nie zapada się. W sypialniach o większym metrażu doskonale sprawdzi się łóżko z materacem 180×200, natomiast w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni – propozycje o wymiarach 140×200.

 

Materac lateksowy dla singla

Osoby śpiące w pojedynkę mają nieco większą autonomię, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji i zakup materaca. Nie muszą decydować się na jakiekolwiek kompromisy, a jedynie zwracać uwagę na swoje indywidualne potrzeby. Standardową propozycją dla singli jest materac lateksowy 80×200, który działa bardzo pozytywnie na samopoczucie osoby śpiącej, zapewnia swobodę ruchów, a przy okazji nie zajmuje zbyt wiele miejsca w sypialni.

Akcesoria sypialniane, na które warto zwrócić uwagę

Na komfort snu wpływa nie tylko odpowiednio dobrany materac, ale również szereg akcesoriów, które zwiększają szansę na wysypianie się co noc. Wśród nich wymienia się:

  • kołdrę dopasowaną do panującej aktualnie pory roku,
  • stelaż – w zależności od potrzeb, z regulacją lub bez,
  • odpowiednio dobraną poduszkę – dla niektórych idealnym rozwiązaniem będzie poduszka do spania na brzuchu, a dla innych model ergonomiczny,
  • pościel wykonaną z naturalnych materiałów, które dają skórze oddychać i zapobiegają nadmiernemu poceniu się w nocy.

Nowe rozwiązania to coś, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Materace wypełnione lateksem, jak widać, mają szereg zalet, które wyróżniają je spośród innych propozycji dostępnych na rynku.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/