Nie da się zaprzeczyć – każdy z nas przesypia średnio ⅓ swojego życia, co stanowi średnio osiem godzin dziennie. Czas ten spędzamy w łóżku, dlatego warto wybrać je w taki sposób, aby było wygodne, funkcjonalne oraz gwarantowało każdemu z nas zdrowy sen. Jedną z często wybieranych opcji jest łóżko tapicerowane. Czym się wyróżnia oraz czy warto w nie zainwestować? 

Czym jest łóżko tapicerowane? 

Wybierając łóżko do swojej sypialni, warto rozważyć modele tapicerowane, czyli takie, które zostały obite wysokiej jakości tkaniną. Są one dostępne w różnych wersjach, w tym z pojemnikiem na poście, dzięki któremu stają się niezwykle funkcjonalne. Ich równie ważnym elementem jest miękki zagłówek, umożliwiający każdemu z nas wygodne czytanie książki lub oglądanie telewizji. Wyposażenie swojej sypialni w łóżko tapicerowane z pewnością zapewni nam spokojny sen, jednak warto pamiętać, aby wyposażyć je dodatkowo w komfortowe podłoże do spania, jakim jest, np. materac sprężynowy 140×200. Na współczesnym rynku dostępne są również inne modele, które podobnie jak łóżko, wybieramy na podstawie osobistych potrzeb i preferencji.

Jakie są zalety łóżka tapicerowanego? 

Łóżko tapicerowane - poznaj wady i zalety tego rozwiązaniaŁóżko tapicerowane jest uniwersalne, gdyż z uwagi na szeroką gamę kolorystyczną jesteśmy w stanie dopasować je do niemalże każdej aranżacji. Wyróżnia się również:

  • estetyką,
  • miękkim obiciem,
  • optymalną wysokością,
  • materiałem odpornym na ścieranie,
  • ceną.

Warto jednak zaznaczyć, że komfort, jaki gwarantują tego rodzaju łóżka, jest w dużej mierze uzależniony od kilku czynników, Jednym z nich jest poduszka z lateksu, umożliwiająca higieniczny wypoczynek, a drugim – materac.

Czy łóżko tapicerowane ma jakieś wady? 

Oprócz licznych zalet, jakie posiada łóżko tapicerowane, wyróżnić można również kilka wad. Do nich zaliczyć można przede wszystkim:

  • szybkie brudzenie się obicia,
  • często duże gabaryty,
  • nie każdemu może przypaść do gustu pod względem estetycznym lub kolorystycznym,
  • podatne na zniszczenia przez zwierzęta domowe.

Wybierając łóżko tapicerowane, warto wziąć pod uwagę nie tylko osobiste potrzeby i preferencje, ale także rozmiar sypialni czy obecność zwierząt domowych.

Łóżko tapicerowane dla wielu z nas jest najlepszą opcją, gdyż wyróżnia się licznymi zaletami. Ponadto, jeśli tylko będziemy pamiętać o wyposażeniu go w odpowiednio dopasowany materac oraz poduszkę, to na pewno wyśpimy się w komfortowych warunkach.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/