Zależy ci na komforcie snu, mierzysz się z bólami pleców lub karku rano po wstaniu, ale nie chcesz lub nie masz możliwości wymiany łóżka lub materaca na nowy? W takich sytuacjach idealnym rozwiązaniem jest materac nawierzchniowy – wyrównujący powierzchnię spania i polepszający jej parametry. Poznaj Hilding Alt – produkt, który zapewni ci maksymalny komfort snu bez konieczności przeprowadzania rewolucji w sypialni.

Po co nam materace nawierzchniowe?

Kupno nowego materaca jest często wyzwaniem, zwłaszcza że najczęściej jest to zakup na długie lata. Dobór materaca odpowiedniego dla naszych potrzeb jest bardzo istotny – różne ich parametry wpływają na to, czy lepiej sprawdzą się do łóżka pojedynczego, czy dla par, czy będą odpowiednie dla osób mających problemy z kręgosłupem lub z nadwagą. Różne cechy materaca mają sprowadzać się do tego, aby był on bardzo wygodny dla nas, a jednocześnie zdrowy dla kręgosłupa i pozwalający na jak najbardziej neutralne ułożenie ciała, nieprowadzące do powstania napięć mięśniowych.

Ale co w przypadku, gdy na co dzień śpimy na wersalce, gdzie między dwiema jej częściami drażni nas niewygodna przerwa? Albo gdy nasz materac ma już swoje lata i pojawiły się na nim odkształcenia, ale z różnych względów nie możemy sobie pozwolić na nowy?

Materace nawierzchniowe są lekkie, cienkie i znacznie tańsze od swoich „pełnoprawnych” odpowiedników. Są zbyt cienkie, by mogły być używane samodzielnie, ale w połączeniu z naszym starym materacem lub np. położone na rozkładanej sofie, mogą znacząco podnieść walory naszego łóżka. Wyrównują one powierzchnię i w zależności od własnych parametrów i materiału, z jakiego je wykonano, mogą nam zapewnić większy komfort oraz lepsze dostosowanie do ciała.

Materac nawierzchniowy Hilding Alt – czym się wyróżnia?

Hilding Alt - materac nawierzchniowyHilding Alt to pianka termoelastyczna Visco o wysokości 3,7 cm połączona z nieco usztywniającą jednocentymetrową warstwą pianki Flexifoam. Warstwa pianki Visco reaguje nie tylko na nacisk, ale też na ciepło ciała, dzięki czemu wyjątkowo dobrze dopasowuje się do ułożenia ciała. Po położeniu się na niej, charakterystyczne jest wrażenie przytulnego otulenia ciała, niemal zatopienia się w materac.

Jak utrzymać higienę materaca nawierzchniowego?

Materac nawierzchniowy może chronić nasz stary materac np. przed zużyciem czy zabrudzeniem. Ale jak chronić przed tymi czynnikami materac nawierzchniowy? Produkt Hilding Alt wyposażony jest w jeden z dwóch pokrowców do wyboru:

  • Tencel – to pokrowiec z nowoczesnych włókien, delikatny dla skóry, charakteryzujący się właściwościami antybakteryjnymi. Kontroluje również poziom wilgotności materaca, przez co zwiększa jego higienę i chroni go przed rozwojem bakterii czy pleśni.
  • Cashmere – to pokrowiec wyróżniający się przede wszystkim dodatkiem kaszmiru, dzięki czemu jest puszysty i niezwykle miły w dotyku. Świetnie izoluje przed zimnem i również reguluje poziom wilgoci materaca.

Oba pokrowce są zdejmowalne i można je uprać w pralce. Pokrowiec Tencel w temperaturze do 60oC, a pokrowiec Cashmere – w temperaturze do 40oC.

Dodatkowe zalety materaca nawierzchniowego Hilding Alt

Materac Hilding Alt jest rolowany, co znacznie ułatwia jego transport, przenoszenie czy przechowywanie. Jest odpowiedni dla osób mających skłonności do alergii – ubrany jest bowiem w jeden z dwóch pokrowców niezawierających substancji mogących wywoływać uczulenie.