Twoje łóżko jest niewygodne, nierówne albo zbyt miękkie? Borykasz się z bólami pleców, ramion i szyi z powodu nieprawidłowego ułożenia ciała podczas snu? Istnieje rozwiązanie o wiele prostsze niż wymiana łóżka lub materaca na nowy. Możesz zaopatrzyć się w cienki i lekki materac nawierzchniowy, który poprawi parametry twojego starego materaca i niewielkim kosztem znacząco zwiększy twój komfort.

Co to jest materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy to bardzo cienki materac, który kładzie się na innym materacu, by poprawić swoje odczucie komfortu podczas leżenia na nim. W zależności od potrzeb, materac nawierzchniowy może zmiękczać zbyt twarde podłoże innego materaca lub przeciwnie – nadawać większą twardość zbyt miękkiemu materacowi.

Materac nawierzchniowy jest również świetnym sposobem na to, by poprawić komfort, gdy poprzedni materac jest już wyeksploatowany i stracił swoje właściwości lub z różnych względów przestał nam odpowiadać, a nie chcemy w danym momencie wymieniać go na nowy. Materac nawierzchniowy zapewni nam bardziej komfortowy sen na starym materacu lub rozkładanej sofie. Może również pełnić funkcję ochronną innego materaca i przedłużać jego żywotność lub zapewniać mu lepszą higieniczność.

Czym charakteryzuje się materac nawierzchniowy Hilding Bass?

hilding Bass - zwiększający twardośćHilding Bass to produkt stworzony przede wszystkim z myślą o zwiększeniu twardości materaca przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności dzięki sprężystej piance Velvet Touch. Jest to pianka wysokoelastyczna, jednocześnie wygodna i dobrze dostosowująca się do ciała, a zatem dobra dla kręgosłupa. Jej zalety to również duża sprężystość, zapewniająca optymalne podparcie ciała, i wytrzymałość, dzięki której pianka nie odkształca się i może zachować pełnię swoich właściwości przez lata.

Pianka Velvet Touch jest również przewiewna. Dobra wentylacja materaca jest ważna dla jego higieny, dlatego warto zrobić wszystko, aby nie utrudniać cyrkulacji powietrza. Jak można ją poprawić? Na przykład nie ścieląc łóżka od razu po wstaniu (lecz dając materacowi „odetchnąć”) bądź wietrząc codziennie sypialnię.

Warto również zadbać o to, aby materac miał dopływ powietrza od spodu, dlatego powinien być ułożony na stelażu, a nie bezpośrednio na podłodze czy innej płaskiej powierzchni. Przewiewność materaca wpływa na zmniejszenie stopnia, w jakim pochłania on wilgoć. Dzięki temu w jego wnętrzu nie będą namnażać się szkodliwe drobnoustroje, roztocza czy pleśń.

Materac Hilding Bass jest cienki (wraz z pokrowcem ma 7 cm grubości) i można go zrolować, dzięki czemu jego transport jest bardzo prosty. Można go również wygodnie przechowywać w czasie, gdy nie jest akurat używany.

Materac nawierzchniowy idealny dla alergika

Materac Hilding Bass jest odpowiedni dla osób mających alergie lub chcących zapobiec ich wystąpieniu. Wykonany jest z materiałów nie powodujących uczuleń. Wyposażony jest również w jeden z dwóch pokrowców o antyalergicznych właściwościach:

  • Tencel/ Tencel New – delikatny, nie podrażniający skóry, antybakteryjny pokrowiec, który można prać w temperaturze 60oC;
  • Cashmere – z wysokiej jakości wiskozy z dodatkiem prawdziwego kaszmiru – jest jedwabisty w dotyku, wchłania wilgoć z otoczenia i zapewnia optymalne środowisko snu.

Pokrowce posiadają certyfikat OEKO-TEX, poświadczający, że w ich składzie nie ma żadnych substancji mogących wywoływać alergie lub szkodliwych dla zdrowia.