Peeling skóry głowy to idealny zabieg dla osób, które pragną wzmocnić kondycję swoich włosów oraz dobrze oczyścić skórę głowy. Jest to na tyle uniwersalny produkt, że możesz zrobić go samodzielnie w domu! Czym jest peeling do skóry głowy? Jak go dobrze wykonać? Jak taki zabieg działa na skórę głowy? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu poniżej! Dodatkowo dzięki niemu poznasz przepis na domowy peeling do skóry głowy! Podpowiadamy!

Czym jest peeling do skóry głowy?

Peeling skóry głowy ma za zadanie dokładnie oczyścić skórę i pozbawić ją martwego naskórka z wierzchniej warstwy. Ten naskórek jest zrogowaciały i może być nieprzyjemny dla osób, które mają suchą skórę. Kiedy nie będziesz odpowiednio dbać o skórę głowy, to ten nadmierny naskórek może powodować swędzenie i łupież, co nie jest ani przyjemnie, ani estetyczne. Brak odpowiedniego złuszczania skóry głowy może również blokować działanie kosmetyków odżywczych, a Twoje cebulki włosowe nie będą otrzymywać potrzebnych im minerałów.

Najlepsze peelingi do włosów!Jak peeling działa na skórę głowy?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że peeling do skóry głowy działa również na włosy. Sprawia, że włosy mniej wypadają, a mieszki włosowe są mocniejsze. Dodatkowo włosy rosną grubsze i mocniejsze! Włosy, które otrzymują taką pielęgnację, mniej się łamią i są odporniejsze na wpływ czynników zewnętrznych, np. zimna czy gorąca. W niektórych produktach znaleźć można betainę, która nada włosom dodatkowego połysku i zwiększy ich objętość. Jeśli będziesz wykonywać peeling regularnie, co około 2 tygodnie, to zauważysz, że Twoje włosy mniej się przetłuszczają, co dla niektórych osób jest bardzo dużym problemem. A jak peelingi do włosów działają na skórę głowy?

  • pozbywają się martwego naskórka z wierzchniej, rogowej warstwy skóry
  • zmniejsza występowanie łupieżu
  • odblokowuje wnikanie składników odżywczych
  • skóra głowy jest miękka i oczyszczona

Jakie peelingi do skóry głowy można wyróżnić? 

Obecnie na rynku wiele firm oferuje różne peelingi do skóry głowy. Można je podzielić na dwa główne rodzaje:

  • peelingi mechaniczne – mają w sobie małe drobinki, które mają za zadanie zetrzeć zrogowaciały naskórek i wygładzić skórę.
  • peelingi enzymatyczne – w tych produktach składnikiem „ścierającym” są różne kwasy. Jest to mniej inwazyjna propozycja, ponieważ nie narusza skóry mechanicznie.

Oba peelingi świetnie nadadzą się do oczyszczania skóry głowy, a wybór należy do Ciebie!

Przepis na domowy peeling do skóry głowy

Tak, jak wspomnieliśmy już wcześniej, peeling do skóry głowy możesz samodzielnie wykonać w domu. Potrzebuje on prostych składników, które z pewnością znajdziesz w domu lub takich, które są bardzo łatwo dostępne w większości sklepów. Jak zrobić peeling do skóry głowy?

Peeling z cukrem

Do jego wykonania będziesz potrzebować: cukru trzcinowego, szamponu lub odżywki, soku lub żelu aloesowego oraz olejku eterycznego. Pierwszy składnik będzie miał za zadanie delikatnie złuszczyć skórę. Sok lub żel z aloesu doda mieszance nawilżenia, a olejek pięknego zapachu. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą, tak aby uzyskać gęstą, ale lejącą masę. Zwilż włosy ciepłą wodą i nałóż peeling na skórę głowy. Masuj przez około 5 minut. Po wykonanym zabiegu umyj włosy szamponem i nałóż odżywkę. Owiń włosy dużym ręcznikiem kąpielowym. Wysusz włosy suszarką lub poczekaj do samodzielnego wyschnięcia. Gotowe!

Peeling z kawy

Będą Ci potrzebne fusy kawy naturalnej (około 3 łyżki) oraz szampon. Wymieszaj ze sobą oba składniki i powtórz czynności opisane powyżej. Gotowe!

Peeling do skóry głowy jest ważnym elementem pielęgnacji włosów. Dzięki niemu tkanka się regeneruje, jest zdrowsza i ładniejsza. Nie rezygnuj z peelingu!