Kupując ciuchy, chcemy, aby wyglądały na nas dobrze i korzystnie. Niestety, nie zawsze jest tak, że dane ubranie nam pasuje. Może wzbudzić to w nas niezadowolenie i frustrację. Jak uniknąć tej sytuacji? Wystarczy sprawdzić, jaki mamy typ sylwetki. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie ciuchy będą dla nas odpowiednie.

Dlaczego warto znać swój typ sylwetki?

Znajomość swojego typu sylwetki to jedna z tych rzeczy, którą zdecydowanie warto wiedzieć o sobie. Jest to bowiem bardzo przydatna wiedza, która może przydać nam się każdego dnia. Dzięki niej dowiemy się, jakie rodzaje ubranie są dla nas dobre, a jakie niekoniecznie. Będziemy zdawać sobie sprawę z tego, co szczególnie nam pasuje. Łatwiej będzie nam skomponować spójną stylizację. Nie będziemy mieli kłopotu z tym, aby podkreślić atuty swojej figury. Zyskamy też informacje na temat naszych słabości. Oznacza to, że będziemy wiedzieć, jakie rozwiązania nie sprawdzą się w naszym przypadku. Najlepsze fasony, tkaniny czy wzory będą w naszym zasięgu. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której kupimy ciuchy, w których źle wyglądamy. Nieodpowiednio dopasowany outfit przestanie być naszym zmartwieniem. Chodząc w ubraniach, które nam pasują, zwiększymy naszą pewność siebie. Zaczniemy lepiej czuć się w swoim ciele, a z czasem prościej będzie nam wychodzić ze strefy komfortu podczas tworzenia stylizacji. Nie ma wątpliwości, że to poprawi nasz nastrój i sprawi, że przygotowywanie strojów stanie się prawdziwą przyjemnością.

Kolejny atut to fakt, że wiedząc, jaki mamy typ sylwetki, zyskamy dostęp do mnóstwa inspiracji. Będziemy mogli bowiem przypatrzeć się celebrytkom, które mają taką samą figurę jak my i zaczerpnąć z ich stylizacji. Bez wątpienia zainspiruje nas to do skomponowania równie wspaniałych strojów. Na własne oczy zobaczymy, jakie elementy nam służą, a jakie zdecydowanie nie.

Jak sprawdzić swój typ sylwetki?

Dlaczego warto znać swój typ sylwetki?Poznanie własnego typu sylwetki jest prostsze, niż nam się wydaje. W każdej chwili możemy to zrobić. Potrzebny będzie nam do tego jedynie metr krawiecki. Niezbędne jest bowiem wykonanie pomiarów, dzięki którym będziemy mogli ocenić wynik. Należy zmierzyć obwód bioder, talii, biustu oraz ramion. Aby uzyskać rozmiar bioder, trzeba zmierzyć najszersze miejsce pod linią kości biodrowych. W przypadku talii skupmy się na miejscu pod ostatnim żebrem, w punkcie, gdzie tułów jest najwęższy. Jeśli chodzi o ramiona, musimy puścić ręce luźno, a następnie zgiąć je w łokciach. Mierzymy obwód w najszerszym miejscu. Pamiętajmy o to, aby stać naturalnie i prosto. Po dokonaniu pomiarów nie zapomnijmy o tym, aby każdy numer zapisać. Uzyskane wyniki możemy wpisać do internetowego kalkulatora, który szybko powie nam, jaki typ reprezentuje nasza sylwetka. Zdecydowanie warto to zrobić. W krótkim czasie możemy uzyskać nieocenione wskazówki, które niezwykle nam się przydadzą w codziennym życiu.

Typ jabłko

Jednym z powszechnych typów sylwetki jest tzw. jabłko. Możemy poznać go po szerszej górnej części ciała. Ramiona oraz brzuch są większe w porównaniu do bioder, oraz ud. Nie znajdziemy tu wyraźnie zarysowanej talii. W przypadku tej figury należy skoncentrować się na podkreśleniu smukłych nóg i biustu. Warto też spróbować, chociaż delikatnie zarysować talię. Możemy to zrobić za sprawą bluzek z dekoltem w literę V, taliowanych marynarek czy sukienkach odcinanych w talii.

Typ gruszka

Charakterystyczną cechą sylwetki w typie gruszki są szerokie biodra. Wyróżniają się one w połączeniu z wąskimi ramionami i wyraźnym wcięciem w talii. Głównym celem posiadaczek tego typu figury jest poszerzenie ramion. Świetnie sprawdzą się do tego bluzki z bufiastymi ramionami oraz takie, które są wykonane ze sztywnych tkanin. Aby optycznie zmniejszyć biodra, można wykorzystać do tego spodnie z szerokimi nogawkami, bądź plisowane spódnice.

Typ klepsydra

Sylwetka o kształcie klepsydry jest uważana za idealną. Biodra i ramiona są proporcjonalne, a wcięcie w talii wyraźnie zarysowane. Jest to duży atut, dlatego należy skupić się na jego podkreśleniu. Uważajmy ponadto na to, aby nie zakładać oversizowych, bezkształtnych ubrań, które zakryłyby naszą figurę.

Typ prostokąt

Figurę w typie prostokąta możemy poznać po braku wcięcia w talii. Ramiona i biodra są praktycznie tej samej szerokości. Sylwetka ta często nazywana jest „chłopięcą”. W tym przypadku bardzo istotne jest to, aby za pomocą odpowiednich ubrań stworzyć upragnione kształty i zarysować talię. Przydadzą się do tego krótkie bluzki, spodnie mom-fit oraz sukienki i marynarki o taliowanym kroju.

Jak jeszcze poprawić swoje stylizacje?

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze stylizacje będą się świetnie prezentować, powinniśmy zadbać o kilka aspektów. Dobór ubrań do sylwetki to jeden z nich. Nie zapominajmy jednak również o tym, aby zwrócić uwagę na kolory czy wzory wybranych przez nas ciuchów. Jeśli mamy chłodny typ urody, postawmy na tkaniny w podobnej tonacji. Świetnie sprawdzą się pastele. W przypadku cery o ciepłej karnacji koniecznie uwzględnijmy takie barwy jak brąz, pomarańczowy, czerwień czy złoty. Pamiętajmy o tym, że niezależnie od tego, jak dobrze dobierzemy naszą stylizację, jeśli będziemy niewyspani i zmęczeni, nie będziemy się korzystnie prezentować. Nasza cera będzie matowa i szara. Jeśli pragniemy tego uniknąć, zadbajmy o dobry wypoczynek. Możemy to zrobić, inwestując w solidny i prawidłowo dopasowany materac. Dzięki niemu na pewno uda nam się wypocząć. Aby odnaleźć idealny model dla nas, sprawdźmy zarówno produkty ze stron internetowych sleepinghouse.pl czy hilding.pl, jak i te dostępne w sklepie stacjonarnym Rzeszów.

Znajomość typu sylwetki bez wątpienia okaże się pomocna. Będziemy wiedzieć, co nam służy, a czego powinniśmy raczej unikać. Dzięki temu stylizacje, które stworzymy, będą świetnie nam pasować. To doda nam pewności siebie i sprawi, że lepiej poczujemy się we własnym ciele.