W ciągu całego życia poświęcamy czas na wiele rzeczy, w tym naukę, pracę lub podróże. Często jednak zapominamy, że około ośmiu godzin dziennie, czyli aż ⅓ naszego czasu przeznaczamy na sen. Warto zadbać, aby był on najwyższej jakości, gdyż tylko wtedy jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Czym zatem wyróżnia się zdrowy sen i jak o niego zadbać? 

Czym jest zdrowy sen? 

Często mówimy o tym, jak ważny jest zdrowy sen, jednak czy wiemy, czym on tak naprawdę jest? Otóż opisuje on wypoczynek charakteryzujący się wysoką jakością oraz odpowiednią długością, po którym budzimy się wypoczęci i pełni sił. Co więcej, wpływa on w korzystny sposób na nasz organizm, gdyż:

  • zwiększa odporność,
  • usprawnia metabolizm,
  • poprawia koncentrację,
  • zwiększa kondycję, zarówno fizyczną, jak i umysłową.

Warto jednak zaznaczyć, że na zdrowy sen wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko. Oznacza to, że powinniśmy wyposażyć je w kołdrę, poduszki oraz podłoża do spania, takie jak materace Fit.4.Sleep.

Jak zdrowo się wyspać oraz dlaczego warto postawić na materace Fit.4.Sleep?W jaki sposób materace Fit.4.Sleep wpływają na zdrowy sen? 

Zdrowy sen wiąże się z odpowiednim podłożem do spania, jednak, dlaczego jest ono takie ważne? Jak się okazuje, produkty takie, jak materace Fit.4.Sleep, poprzez swoją unikalną budowę oraz wypełnienie, w tym piankę wysokoelastyczną lub sprężyny kieszeniowe, gwarantuje prawidłowe wsparcie sylwetki. Co więcej, umożliwia zachowanie fizjologicznego ułożenia kręgosłupa przez całą noc, co w pozytywny sposób wpływa na jakość snu oraz stan kręgosłupa. Warto również zaznaczyć, że zarówno podłoża małe (np. materace 80×200 cm), jak i duże (materace 180×200 cm) gwarantują antyalergiczne warunki. Dzięki temu nie musimy się martwić o trudności z oddychaniem związane z reakcją alergiczną, które są w stanie zaburzyć cykl spokojnego i regeneracyjnego wypoczynku.

Jakie właściwości posiadają materace Fit.4.Sleep? 

Decydując się na materace Fit.4.Sleep, stawiamy na wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się licznymi cechami, w tym:

  • dwiema twardościami,
  • przystosowaniem obu stron do użytkowania,
  • odpowiednią wentylacją i prawidłowym obiegiem powietrza,
  • pokrowcem typu lato/zima z możliwością ściągnięcia i wyprania,
  • zróżnicowanymi rozmiarami, jak materace 90×200, 120×200 czy 160×200 cm.

Spokojny i zdrowy sen w komfortowych warunkach jest niezwykle ważny – niezależnie od stylu życia czy wieku. Zatem nie czekajmy i już dziś sprawdźmy, jakie materace Fit.4.Sleep sprawdzą się w naszej sypialni!

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.