Jak w prosty sposób sprawić, by niewygodne łóżko stało się wygodne? Kupno nowego materaca to duży i poważny wydatek, nie zawsze też mamy taką możliwość. Z pomocą przychodzą materace nawierzchniowe – lekkie i cienkie, tańsze od zwykłych materacy i pozwalające przetestować na własnej skórze możliwości i właściwości różnych materiałów. Materac nawierzchniowy Hilding Tenor to jeden z takich produktów. Zapewni ci on zwiększenie komfortu, zdrowszą pozycję podczas snu oraz lepszą regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym.

Zalety materacy nawierzchniowych marki Hilding

Materace nawierzchniowe są bardzo poręczne i łatwe w przechowywaniu dzięki swoim niewielkim wymiarom – przede wszystkim są cienkie i można je zrolować (materac Hilding Tenor ma łącznie z pokrowcem jedynie 6 cm grubości).

Wyrównują one powierzchnię spania, co może uratować nasz sen, gdy jesteśmy zmuszeni spać na rozkładanej wersalce lub wiekowym albo niezbyt dobrej jakości materacu. Mogą również nadawać mu większą twardość albo wprost przeciwnie – zwiększać miękkość i poczucie komfortu oraz wtulenia. Mogą też ochraniać materac pod spodem przed nadmierną eksploatacją lub zabrudzeniem.

Materace nawierzchniowe mogą być również niezłym sposobem na wypróbowanie jakiegoś rodzaju materiału na własnej skórze. Jeśli np. nie jesteśmy pewni, czy pianka termoaktywna lub chłodząca byłaby dla nas odpowiednia na dłuższą metę, materac nawierzchniowy z takiej pianki może pomóc to sprawdzić bez konieczności przeprowadzania rewolucji w sypialni.

Chłodząca pianka FloFom w materacu Hilding Tenor

Hilding Tenor - właściwości cłodząceHilding Tenor to materac nawierzchniowy wykonany z pianki FloFom o właściwościach chłodzących. Jest to również pianka wysokoelastyczna, co oznacza, że umożliwia odpowiednie podparcie i zdrową pozycję kręgosłupa podczas snu, jest bardzo trwała i sprężysta. Dopasowuje się ona do ułożenia ciała, umożliwiając jego naturalne ułożenie podczas snu. Dzięki temu nasz odpoczynek zyskuje na jakości, a mięśnie mają szansę się rozluźnić. Pianka wysokoelastyczna jest również bardzo przytulna – otula ona ciało, idealnie dostosowując się do jego kształtu. Dzięki temu zwiększa się poczucie komfortu, a relaks jest głębszy i przynoszący lepsze efekty.

Chłodzące właściwości pianki mogą sprawdzić się w przypadku osób, którym często jest zbyt gorąco, zwłaszcza podczas snu. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób aktywnych i sportowców, sprzyja bowiem regeneracji mięśni zmęczonych po intensywnym treningu.

Pianka wysokoelastyczna jest również dobra dla poziomu przewiewności materaca. Sprawia ona, że produkt jest oddychający, dzięki czemu nie gromadzi się w nim nadmierna wilgoć mogąca prowadzić do rozwoju bakterii czy grzybów. Na dobrą wentylację materaca Hilding Tenor wpływa również najwyższej jakości pokrowiec.

Antyalergiczny pokrowiec Hilding Tencel

Materac Hilding Tenor wyposażono w pokrowiec Tencel / Tencel New. Jest on wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych. Włókna Tencel są bardzo miękkie i delikatne, dzięki czemu nie podrażniają skóry i dają poczucie komfortu.

Największe zalety pokrowca to właściwości antyalergiczne i antybakteryjne oraz kontrolowanie poziomu wilgotności materaca poprzez absorbowanie jej ze skóry śpiącego. Pokrowiec można też wygodnie zdjąć i wyprać w temperaturze do 60oC, co dodatkowo poprawia jego wysoką higieniczność.