Szukasz twardego materaca o wysokiej elastyczności, w którym nie będziesz się zapadać ani odczuwać ruchów przekręcającego się na bok partnera lub partnerki? Potrzebujesz odpowiedniej stabilizacji kręgosłupa i zależy ci na wysokiej higienie snu? Materac Hilding Cha-Cha spełnia wszystkie te warunki. Dzięki niemu jakość twojego snu od razu się poprawi.

Czym wyróżnia się materac Hilding Cha-Cha?

Hilding Cha-Cha to materac sprężynowy o 7-strefowej konstrukcji kieszeniowej. Taka technologia sprawia, że zachowuje on doskonałą elastyczność punktową, co oznacza, że każda jego sprężyna reaguje na nacisk osobno. Przekłada się to na doskonałe dostosowywanie się materaca do kształtu ludzkiego ciała, a ponadto tłumienie ruchów i drgań do tego stopnia, że partner czy partnerka zupełnie nie odczuwają, że się wiercimy, czy przekręcamy. Z tego względu polecany jest osobom o niespokojnym śnie lub często wstającym w nocy.

Dodatkowo materac Hilding Cha-Cha jest wzmocniony innowacyjną pianką Velvet Touch o wzmożonej sprężystości oraz dodatkowymi warstwami filcu, które zwiększają twardość. Pomaga to stabilizować kręgosłup i jest szczególnie korzystne dla osób starszych. Ułatwia bowiem wstawanie i obracanie się.

Specyficzna konstrukcja z podwyższoną twardością sprawia również, że model Hilding Cha-Cha nadaje się dla osób o podwyższonej wadze ciała. Nie zapadają się one w materacu, który zapewnia im optymalne podparcie. Osoba śpiąca obok także nie odczuwa ubytku na komforcie spania.

Wysoka sprężystość pianki Velvet Touch sprawia, że materac jest dość odporny na wygniecenia i odkształcania. Ponadto materac jest odwracalny – regularnie przekładając go na drugą stronę, możesz dostosować komfort snu do potrzeby w danym momencie, a do tego znacząco wydłużyć czas eksploatacji. Odwracanie pozwala utrzymać też optymalną wentylację.

Wysoki komfort spania na materacu Hilding Cha-Cha

Hilding Cha-Cha - sprężyna kieszeniowaMaterac Hilding Cha-cha doskonale stabilizuje ciało, przez co zapewnia wysoki komfort snu. Ponadto dzięki konstrukcji wzmocnionej pianką Velvet Touch jest także bardzo higieniczny. Materiał ten cechuje się doskonałą przepuszczalnością powietrza, co zapobiega nadmiernemu poceniu się. Konstrukcja modelu przeciwdziała także gromadzeniu się szkodliwych dla zdrowia bakterii, kurzu i wilgoci w jego wnętrzu.

Ponadto materac można zakupić z wybranym pokrowcem o dodatkowych właściwościach:

  • Tencel/Tencel New – wykonany z naturalnych włókien wiskozowych o właściwościach antyalergicznych oraz przeciwbakteryjnych, który ponadto pomagają kontrolować wilgoć. Pokrowiec nie jest szorstki dla skóry i nie podrażnia – sprawdzi się więc nie tylko u alergików, ale również osób o delikatnej cerze skłonnej do czerwienienia i podrażnień, czy np. przy atopowym zapaleniu skóry;
  • Italiano – wykończonym wiskozą, bardzo przyjemnym w dotyku. Wyróżnia go strefowy design i ciekawa trójwymiarowa faktura. Dodatkowo wyposażony jest w cztery wygodne uchwyty przyspieszające przekładanie materaca na drugą stronę.

Oba pokrowce można dzięki zamkowi rozdzielczemu łatwo zdjąć i wyprać w domowych warunkach. Maksymalna temperatura prania to 60°C.

Wygoda przenoszenia i transportowania materaca

Materac Hilding Cha-Cha jest produktem rolowanym, czyli transportowanym w postaci sprasowanej rolki, co ułatwia jego wniesienie do mieszkania. Bez problemu można go zatem przenieść przez wąską klatkę schodową czy przez niskie drzwi. Ułatwia to również jego przechowywanie.