Jednak co w sytuacji, gdy po prostu nie można pozwolić sobie na zakup nowego materaca do sypialni? Najlepiej rozważyć materac nawierzchniowy! Jest to innowacyjny produkt, który idealnie sprawdzi się w każdym domu i nie tylko! 

Czym są materace nawierzchniowe? 

Materace nawierzchniowe to nic innego, jak dodatkowa warstwa na materacu głównym lub wersalce. Stanowią kilkucentymetrową matę zbudowana na bazie innowacyjnych pianek, które zapewniają cechy takie jak:

  • antyalergiczność,
  • higieniczność,
  • zwiększenie komfortu snu,
  • odpowiednie dopasowanie twardości podłoża,
  • wyrównywanie powierzchni podłoża.

Materace nawierzchniowe posiadają ciekawe właściwości, jednak jak prawidłowo je wykorzystać? Otóż przede wszystkim materace te kierowane są do osób, które śpią na wersalce. Umożliwi im to wyrównanie podłoża oraz zapewni odpowiednią higieniczność oraz twardość. Sprawdzi się również jako ochrona materaca głównego lub mata zwiększająca komfort wypoczywania na wyeksploatowanym materacu. Również warto wiedzieć, że materace nawierzchniowe odznaczają się niebywałą lekkością, dzięki czemu z łatwością można je zabrać w podróż i położyć, np. na hotelowym łóżku. Materace do spania powinny móc odpowiednio dostosowywać się do potrzeb użytkowników. Z uwagi na to w ofercie lokalnych sklepów znaleźć można trzy różniące się od siebie modele zaliczające się jako materace nawierzchniowe.

Materace nawierzchniowe – sprawdź najlepsze modele!

Materace nawierzchniowe - gwarancja komfortowego wypoczynku w każdym miejscu! Lokalne sklepy posiadają w swojej ofercie trzy materace nawierzchniowe, które zasługują na szczególną uwagę. Każdy z nich jest trochę inny, dzięki czemu w idealny sposób można dopasować je do indywidualnych preferencji oraz wagi. Są to materace:

  • Hilding Alt – miękki materac nawierzchniowy, który znacząco zmiękcza dotychczasowe podłoże do snu. W swoim wnętrzu posiada dwie pianki: niesamowicie plastyczną i elastyczną piankę FlexiFoam oraz reagująca n temperaturę oraz nacisk ciała użytkownika piankę Visco. Dzięki temu materac ten idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów i gwarantuje stabilne podparcie dla kręgosłupa.
  • Hilding Bass – twardy materac nawierzchniowy, który znacząco zwiększa twardość dotychczasowego podłoża. W swoim wnętrzu posiada sprężystą, wytrzymała i odporna na odkształcenia piankę Velvet Touch, która dodatkowo zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa.
  • Hilding Tenor – średniej twardości materac, który idealnie nadaje się do wyrównania podłoża. W sim wnętrzu posiada wyjątkową piankę FloFom, która reaguje na temperaturę ciała, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy użytkownika. Dodatkowo zapewnia właściwości chłodzące i umożliwia regenerację mięśni.

Wyżej wspomniane materace nawierzchniowe posiadają również wspólne cechy. Do nich należy między innymi siedem stref twardości, dzięki którym wkład materaca może jeszcze lepiej dopasować się do budowy ciała użytkownika. Wśród nich znajduje się także pokrowiec z zamkiem, który można z łatwością zdjąć i wyprać.

Materace nawierzchniowe to dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która śpi na wersalce lub dużo podróżuje. Jego zastosowanie jest niezależne od wieku – zarówno nastolatkowie mogą z niego korzystać, jak i osoby starsze. Zapewnia komfortowy sen na każdej powierzchni – nie ważne czy jest to wersalka, wyeksploatowany materac czy pole namiotowe!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/